Deklaracja dostępności
Zespół Szkoł Chemicznych we Włocławku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej zsch-wloclawek.rbip.mojregion.info.
- Data publikacji strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić na następujące dane kontaktowe: Piotr Kręcicki — email: lub telefonicznie 544125426 .
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Dostępność architektoniczna budynków Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku. Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku zlokalizowany jest w obiekcie przy ul. Bulwary im. marsz. J. Piłsudskiego 4
- Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli. W jednej bryle budynku Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku wydzielone są dwa obiekty– budynek A i budynek B. Każdy obiekt posiada odrębne drzwi wejściowe. Wejście główne do szkoły zlokalizowane jest w budynku A, ma szerokość 100 cm z możliwością otwarcia dodatkowego skrzydła i zwiększenia szerokości do 155 cm. Przed wejściem znajdują się trzy stopnie i pochylnia dla wózków. Za wejściem jest 11 stopni prowadzących na poziom korytarzy parteru i platforma do przemieszczania osób niepełnosprawnych na wózkach. Drzwi wejściowe otwierają się ręcznie. Istnieje możliwość użycia dzwonka zainstalowanego przed wejściem w celu wezwania pomocy. Wejście jest monitorowane. Progów brak. Wejście do budynku B ma szerokość 85 cm z możliwością otwarcia drugiego skrzydła i zwiększenia szerokości do 130 cm. Prowadzi ono bezpośrednio na pozom korytarza, nie jest ono używane na co dzień. Przed wejściem zlokalizowane są schody (od lewej strony 6 stopni, od prawej 4).
- Opis dostępności korytarzy, schodów i wind. Z głównego wejścia do szkoły można dostać się do wszystkich pomieszczeń znajdujących się na parterze budynku A m. in.: sekretariatu dyrektora, sekretariatu uczniowskiego, gabinetów dyrektora, wicedyrektora i kierownika gospodarczego, sal, pracowni oraz toalety dla osób niepełnosprawnych, a także dyżurki zlokalizowanej przy wejściu. Korytarze są płaskie, bez barier jednak wejścia na kolejne kondygnacje i przejścia do budynku B nie są dostosowane dla osób niepełnosprawnych (schody). Klamki są na wysokości 110 cm. Drzwi i przejścia mają w większości 90 cm i powyżej, za wyjątkiem kliku wejść do sal i przejść w budynku B, które mają 80 cm.
- Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych. W budynku A Zespołu Szkół Chemicznych przy ul. Bulwary 4, za wejściem głównym znajduje się platforma do przemieszczania osób niepełnosprawnych na wózkach obsługiwana przez odpowiednio przeszkolonych pracowników obsługi szkoły zgodnie z wymogami producenta i przepisami BHP. Przed wejściem głównym znajduje się pochylnia. Brak informacji głosowych i pętli indukcyjnych. Na parterze budynku A znajduje się również toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
- Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Przed głównym wejściem do szkoły znajduje się ogólnodostępny parking miejski bez wyznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych.
- Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach. Do budynku Zespołu Szkół Chemicznych można swobodnie wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Uprawnienie powyższe nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego. Warunkiem skorzystania z tego uprawnienia jest wyposażenie psa asystującego w uprząż z umieszczonym widocznym miejscu napisem „Pies asystujący” oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Certyfikat potwierdzający status psa asystującego wydaje uprawniony do tego podmiot prowadzący szkolenie psów asystujących, wpisany do prowadzonego przez Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych rejestru podmiotów uprawnionych do wydawania certyfikatów. Osoba niepełnosprawna nie jest zobowiązana do zakładania psu asystującemu kagańca oraz prowadzenia go na smyczy.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Brak dostępu do tłumacza migowego